Wspólnym wysiłkiem, filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu wzbogaciła się o pokój terapeutyczny dla dzieci. Miejsce wyprofilowano dla najmłodszych czytelników, a wraz potrzebnym wyposażeniem w placówce zatrudniony jest terapeuta, który w godzinach otwarcia biblioteki będzie pracował z dziećmi potrzebującymi indywidualnego podejścia.
PP logoW dniach 23-25 maja odbędzie się tegoroczna edycja Dni Politechniki Poznańskiej. Na uczestników czekają liczne atrakcje, m.in. koncerty oraz wydarzenia sportowe. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy!
Rekrutacja krok po kroku na studia I stopnia na Politechnice PoznańskiejChcesz studiować na jednej z najlepszych polskich uczelni o profilu technicznym? Zdobyć gruntowne wykształcenie i kompetencje cenione na rynku pracy? Wybierz studia na Politechnice Poznańskiej! W tym artykule pokażemy Ci jak w prosty sposób zapisać się na wymarzony kierunek.
logo Career EXPO black RGBPrzyjdź 18 kwietnia do Pawilonu nr 15 MTP w Poznaniu na targi Career EXPO i znajdź pracę, staż, a nawet praktyki, dzięki którym poczujesz, że to, co robisz, ma sens i zmierza w dobrym kierunku. Dlaczego warto przyjść w kwietniu na targi?
logo ATDJuż 15 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Absolvent Talent Days! Odkryj tysiące możliwości zawodowych na największych targach pracy, praktyk i staży w Polsce. Spotkaj się z Filipem Chajzerem i zainspiruj się pomysłami na łączenie pracy z pasją.
upwpJuż 7 marca w Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędą się targi pracy organizowane z myślą o studentach i absolwentach kierunków przyrodniczych i technicznych. Targi pracy UP w Poznaniu to nie tylko miejsce wymiany ofert staży czy praktyk - to wydarzenie stwarzające studentom i absolwentom okazję do poszukiwania pracy zgodnej z ich wykształceniem i zainteresowaniami!
WSL logoUczestnicy X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej przystąpili do drugiego etapu etapu zmagań. Tym razem mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru, którego pytania dotyczyły spedycji krajowej i międzynarodowej, zagadnień logistycznych oraz transportu. Do testu przystąpiło 500 uczniów z całej Polski, którzy zostali wyłonieni spośród prawie 9 tysiąca zainteresowanych.
logo Career EXPO black RGBJesteś dopiero na początku poszukiwania swojej pierwszej pracy? Chcesz zdobyć doświadczenie? Zadbaj o swoją przyszłość! Taka możliwość będzie czekała na wszystkich, którzy 21 listopada pojawią się na targach pracy Career EXPO w Pawilonie nr 15 MTP w Poznaniu. Oprócz szansy na porozmawianie z rekruterami kilkudziesięciu topowych firm czy też okazji do wzięcia udziału w wartościowych szkoleniach, czeka na Ciebie możliwość sprawdzenia swojej błyskotliwości w Escape Roomie.
politechnika poznanska logoNajlepsi badacze, wynalazcy, odkrywcy! To oni już 29 września odwiedzą Politechnikę Poznańską w ramach kolejnej edycji Nocy Naukowców, organizowanej w Poznaniu. Zaproszą zainteresowanych do swoich laboratoriów i pracowni, byście na własne oczy mogli się przekonać jak fascynującą mają pracę. Na uczestników czekają wspólne eksperymenty, budowa modelu robota, konstruowanie baterii, budowanie samochodów czy zwiedzanie wirtualnej fabryki.
politechnika poznanska logoPod koniec lipca Politechnika Poznańska podspisała porozumienie z przedsiębiorstwami, który określa wzajemną współpracę przy realizacji projektu Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska. Projekt Czas zawodowców BIS to nie tylko płatne staże dla uczniów u pracodawców, ale też dodatkowe zajęcia specjalistyczne w laboratoriach, materiały dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli zamieszczone na platformie edukacyjnej.
politechnika poznanska logoW lipcu do Politechniki Poznańskiej zawitała 19-osobowa grupa studentów z Guilin University of Technology w Chinach. Podczas szkoły letniej studenci z Chin mieli okazję do zapoznania się ofertą edukacyjną Politechniki Poznańskiej, a także zapleczem laboratoryjnym.
Studenci UAM zwyciężyli w europejskim finale GOMCStworzona przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kampania e-marketingowa sklepu z elektroniką przyniosła im zwycięstwo w europejskim finale Google Online Marketing Challenge 2017. Kolejne dwa zespołu z UAM uplasowały się w w finałowym Top 5 i półfinałowym Top 15. W Top 15 Europy znalazły się ponadto trzy zespoły ze Szkoły Głównej Handlowej.
Logo FUAMEksperymenty chemiczne – kto z nas nie marzył, by w domowym zaciszu wykonać parę magicznych sztuczek, zachwycić widzów swoimi zdolnościami, a samemu poczuć przypływ adrenaliny. Okazję, by realizować swoje marzenia sprzed lat mają na co dzień studenci chemii z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
WSL logoPod koniec marca w siedzibie Wyższej Szkole Logistyki odbyła uroczysta Gala wręczenia nagród dla zwycięzców tegorocznej, już dziewiątej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Pierwszym młodym logistykiem w Polsce został Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie, który najlepiej poradził sobie z pytaniami i zadaniami podczas ostatniego etapu konkursu.
logo edukacja maleHasłem przewodnim tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu jest „Wiedza zaczyna się od pytań”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzeniami towarzyszącymi będą XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a w tym roku także XXI Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji. Te dobrze znane w Wielkopolsce wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły 29 tys. zwiedzających.
Ile zarabiają poznańscy absolwenci?Według zestawienia Sedlak&Sedlak na najwyższe zarobki w województwie wielkopolskim, tuż po zakończeniu studiów, mogą liczyć osoby, które ukończyły Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
WSL logo60 uczestników, 120 minut, 6 stron tabel i zadań – tak w liczbach prezentuje się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, który 3 marca odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie 8 tys. uczniów.
phoca thumb l logo uam poznanJuż 25 stycznia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu odbędą się drzwi otwarte. Wydarzenie jest organizowane z myślą o przyszłych kandydatach, którzy są zainteresowani studiowaniem w Kaliszu. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, dowiedzieć się jak studiuje się w Kaliszu oraz wziąć udział w zajęciach, wykładach i warsztatach organizowanych przez zakłady wydziału.
pwsz lesznoW dniach od 14 do 18 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie odbył się tydzień biznesowy organizowany dla studentów. Innowacyjny projekt, C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week, powstał we współpracy z firmą SAXION Enschede z Holandii oraz firmą C&C Partners.
GOODGO LogoJeśli jeszcze nie wiesz, jak spędzić tegorocznego sylwestra - impreza w Szklarskiej Porębie jest dla Ciebie! Studencki Sylwester 2017 to 6 dni dobrej zabawy w jednej z najpiękniejszych górskich miejscowości w Polsce. Studencki Sylwester to wydarzenie organizowane z myślą o żakach z całej Polski.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->