VIII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu„Miastotwórcza rola uniwersytetów” - taka myśl przewodnia będzie towarzyszyć tegorocznym VIII Dniom Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, które odbędą się w dniach 24-25 lutego 2016 r.

Program VIII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przedstawia się następująco:

I dzień – 24 lutego 2016 (środa)
11:00-13:30 - Prezentacja wniosków z warsztatów i dyskusja nad miastotwórczą rolą uniwersytetów
11:00-11:10 - wprowadzenie pt. „Prawdziwa siła poznańskich uczelni”, Rektor UEP
11:10-11:30 - dobre przykłady współpracy miasto-uczelnie ze świata
11:30-12:30 - wnioski i rekomendacje z 4 warsztatów przygotowawczych
12:30-13:30 - otwarta dyskusja "Tego się nie da (?!) zrobić"
13:30-14:30 - Debata „Jak umiędzynarodowić Poznań?” - prezentacja i dyskusja pomysłów studentów zagranicznych (spotkanie w języku angielskim, z udziałem tłumaczy)

II dzień – 25 lutego 2016 (czwartek)
12:00–13:00 Wernisaż pokonkursowej wystawy plakatów studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod patronatem Rektora UEP i Rektora UAP pt. „Paradoks rynku. Dlaczego woda jest tańsza od diamentów?” (Hol CEUE)
19:00–21:00 Gala VIII Dni UEP oraz uroczystość wręczenia nagród Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie - spektakl pt. „Nie ma jak lata 20., lata 30.” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu (Gmach Główny: aula UEP)

„Nie ma jak lata 20., lata 30.” to spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z najbardziej znanych piosenek międzywojennego kina polskiego oraz skeczy z tego okresu. Przedstawienie wyreżyserowane przez Artura Hofmana, przeniesie nas w świat dużego ekranu okresu międzywojennego, ukazując klimat, jaki towarzyszył kultowym scenom odgrywanym przez Eugeniusza Bodo, Lodę Halamę czy Hankę Ordonównę. Scenariusz spektaklu opracował Ryszard Marek Groński, scenarzysta słynnego przeboju filmowego "Lata 20., lata 30.". Całość musicalu została osnuta wokół wątku kręcenia filmu przez dwóch hochsztaplerów, którzy organizują casting do swojej produkcji. Oglądając na scenie przesłuchania, usłyszymy przeboje międzywojnia. Niezapomniane melodie wykona zespół Teatru Muzycznego. Teksty, muzyka, kostiumy – wszystko przygotowane tak, by móc w pełni przenieść się w tamte, wspaniałe lata...

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->