phoca thumb l poznanScena Letnia w Akademii Muzycznej to wyjątkowe wydarzenie na kulturowej mapie Poznania, które ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Organizatorami są Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Scena Letnia w Akademii jest dofinansowywany ze środków Miasta Poznania.

Koncerty z wieloletnią tradycją

Koncerty są organizowane cyklicznie, w każdą środę lipca i sierpnia. Przed nami jeszcze cztery spotkania, które odbywają się w Auli Akademii Muzycznej im. Stefana Stuligrosza. Scena Letnia w Akademii jest organizowana nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, a jeszcze kilka lat temu wydarzenie było znane jako Letnie Koncerty Ratuszowe. Do 2012 wszystkie spotkania odbywały się w poznańskim ratuszu. W 2013 po raz pierwszy wszystkie koncerty zostały zorganizowane Auli Akademii Muzycznej, a cykl zyskał nową nazwę.

Ciekawy repertuar i bezbłędne wykonania

Na każdym z koncertów będą wykonywane kompozycje takich mistrzów jak Mozart, Zemlinsky, Donizetti, Bach, Debussy, Lutosławski czy Moniuszko. Pracownicy naukowi Akademii Muzycznej oraz studenci są odpowiedzialni za dobór repertuaru oraz jego wykonanie. Wydarzenie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników muzyki klasycznej ze względu na wysoki poziom wykonawczy.

Najważniejsze informacje

Każde ze spotkań posiada temat przewodni, w tym roku są to kolejno:
  • 10 sierpnia - „Piękne głosy, piękne melodie I”,
  • 17 sierpnia - „Lirycznie i romantycznie”,
  • 24 sierpnia – „Pod znakiem walca”,
  • 31 sierpnia – „Piękne głosy, piękne melodie II”.

Godzina rozpoczęcia każdego z koncertów: 17:00
Wstęp: wolny
Gdzie: Aula im. Stefana Stuligrosza przy Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu przy ulicy Święty Marcin 87 (wejście od ul. Skośnej)
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->