WSL logoZapraszamy wszystkich uczniów liceów i innych szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Konkurs jest organizowany prze Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem rośnie, w ubiegłym roku udział w olimpiadzie wzięło aż 7 tysięcy uczniów z całej Polski.

Uczniowie szkół średnich mogą składać chęć wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej do 21 września. Pierwszy etap odbędzie się już 4 października, uczniowie będą podchodzić do tekstu pisemnego w swojej szkole. Ci, którzy wykażą się odpowiednia wiedzą i umiejętnościami, dostaną się do etapu okręgowego, z którego zostaną wyłonieni finaliści. Drugi etap i finał odbędą się kolejno 2 grudnia tego roku oraz 3 marca 2017.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? To świetna okazja dla osób, które chciałby po maturze podjąć studia logistyczne. Dzięki olimpiadzie mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a najlepsi wygrać cenne nagrody rzeczowe. Wyższa Szkoła Logistyki przygotowała dla najlepszych uczestników darmowy indeks i zaproszenie na studia licencjackie na kierunkach związanych z logistyką. Oznacza to, że najlepsi spośród uczestników będą mogli podjąć studia bez żadnych dodatkowych opłat związanych z rekrutacją i czesnymi.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
Uczelnia współpracuje również z firmami i przedsiębiorstwami z branży, dlatego uczestnicy mogą liczyć na zaproszenie na odbycie staży i praktyk w najlepszych ośrodkach zajmujących się logistyką i transportem. Wyższa Szkoła Logistyki ufunduje również cenne nagrody rzeczowe dla najlepszych uczestników olimpiady. Honorowymi Patronami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej i ORE, a patronami merytorycznymi Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

– Udział w olimpiadzie jest dla młodych adeptów logistyki nie tylko okazją bezstresowego sprawdzenia swoich sił i zdobycia cennych nagród rzeczowych, ale i ogromną szansą na start kariery zawodowej w jednym z największych przedsiębiorstw logistycznych w kraju – przyznaje Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki. - Laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Najlepsi olimpijczycy otrzymują bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki oraz oferty współpracy od liderów rynku. Zwycięzcy z poprzednich edycji, piastujący dziś wysokie stanowiska w branży logistycznej, olimpiadę wspominają jako moment skoku rozwojowego w ich życiu – dodaje wicekanclerz uczelni.


Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się tutaj.

Więcej na temat studiowania na Wyższej Szkole Logistycznej w Poznaniu oraz atutów programów studiów znajdziesz tutaj.


!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->