pooznanJuż 30 września odbędzie się kolejna Noc Naukowców w Poznaniu! W organizacji tegorocznej edycji udział wzięły największe poznańskie uczelnie, Biblioteka Uniwersytecka oraz Obserwatorium Astronomiczne. Wykłady, pokazy oraz gry nie tylko dla najmłodszych będą obejmowały ciekawostki z 8 różnych dziedzin nauki.


W tegorocznej edycji udział biorą poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Poznańska oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Noc naukowców to świetne wydarzenie nie tylko dla pracowników naukowych i studentów, ale również wszystkich, których ciekawi rozwój nauki. Niektóre z organizowanych pokazów, wycieczek oraz zajęć w laboratorium zaciekawą najmłodszych, dlatego podczas Nocy Naukowców mile widziane są rodziny z dziećmi. Wszystkie organizowane wydarzenia będą dotyczyć ciekawostek i nowości z 8 dziedzin nauki – od matematycznych po biologiczne oraz społeczne i humanistyczne. W tym roku Noc Naukowców jest organizowana przez wszystkie, czternaście wydziałów UAM.

Noc Naukowców w tym roku proponuje ponad 600 różnych wydarzeń, które odbędą się w budynkach uczelni, Bibioteki Uniwersyteckiej i innnych ośrodkach. Pierwsze wydarzenia rozpoczną się już od godziny 16:00, a ostatnie do potrwają do późnych godzin wieczornych. Wstęp jest darmowy, choć na Noc Naukowców trzeba się zapisać. Rejestracja uczestników rozpoczęła się 22 września. Ze względu na charakter niektórych zajęć i ograniczoną ilość uczestników, prowadzone są również zapisy na poszczególne wydarzenia. Dotyczy to przede wszystkim zajęć w laboratorium, pokazów czy wycieczek.

Oto z niektórych wydarzeń tematycznych, które odbędą się w tym roku:
  • Zakuć, zdać i nie zapomnieć – czyli o tajnikach ludzkiej pamięci,
  • spotkanie z językami świata dla dzieci,
  • Drugie życie plastiku,
  • CSI I – kryminalne laboratorium Wydziału Biologii (zbieranie śladów),
  • DNA od kuchni,
  • Pokaz fizyki dla najmłodszych,
  • Życie codzienne w II RP,
  • Wykop archeologa.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->