WSL logo4 października punktualnie o godz. 11.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili do rozwiązywania testów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania.W tym roku I etap przeprowadzony został w aż 316 szkołach na terenie całego kraju. Do udział w logistycznych zmaganiach zgłosiła się rekordowa liczba 9052 uczniów. I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. W ciągu 40 minut młodzi pasjonaci logistyki musieli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in.:
  • transportu intermodalnego,
  • planowania produkcji,
  • metod ustalania stawek transportowych,
  • kodów kreskowych
  • dystrybucji intensywnej.

Wyniki I etapu będą znane do końca października. Uczniowie, którzy osiągną najlepsze rezultaty, zmierzą się w II turze, która odbędzie się 2 grudnia tego roku.

OOL
Po raz pierwszy Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna zorganizowana została w roku szkolnym 2008/2009. Od tego czasu zainteresowanie projektem systematycznie rośnie – zarówno ze strony Olimpijczyków, patronów medialnych, jak i sponsorów. Na organizacji konkursu zyskują wszyscy – uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę, media promują ważne wydarzenie edukacyjne, a sponsorzy angażują się w kształcenie przyszłej kadry logistycznej. Finał tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został zaplanowany na 3 marca 2017 roku.

- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to autorski program Wyższej Szkoły Logistyki. W ten sposób nasza uczelnia rozbudza zainteresowanie branżą TSL oraz angażuje się w edukację młodych talentów z całej Polski. Dowodem uznania dla naszych działań jest przyznanie patronatu honorowego m.in. Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji – komentuje Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyk w Poznaniu.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->