WSL logoPierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już za nami. Do drugiego etapu konkursu dla logistyków zakwalifikowało się 712 z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Jest o co walczyć – dla najlepszych czekają indeksy na studia, nagrody rzeczowe, płatne staże w najlepszych firmach oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.


W tegorocznej, IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Do kolejnego etapu dostało się 712 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Udział w II turze gwarantowało zdobycie minimum 23 punktów z 50 możliwych z testu pisemnego. - Od kilku lat na rynku pracy obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi Ogólnopolską Olimpiadą Logistyczną to dowód ich świadomości odnośnie zawodowych perspektyw jakie stwarza ta branża. To również wyraz prestiżu i znaczenia samego konkursu – podkreśla Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna po raz pierwszy zorganizowana została w 2008 roku. Jej celem jest rozbudzenie zainteresowania branżą TSL, wpływ na kształcenie przyszłej kadry logistycznej oraz pomoc w ocenie programów nauczania w szkołach średnich i policealnych. Okręgowy etap odbędzie się już 2 grudnia. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca.
- Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi. Pierwszymi z nich jest możliwość podjęcia bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki – dodaje Wojciech Zalewski.

OOL zdjęcie 2Konkurs jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się również najważniejsze przedsiębiorstwa z branży transportu, spedycji i logistyki. Sponsorami złotymi są firmy: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Sponsorzy srebrni to: PKN EPAL, DHL, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest również TSLogistic.

OOL zdjęcie 1

Więcej na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znajdziesz tutaj.


!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->