pwsz lesznoW dniach od 14 do 18 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie odbył się tydzień biznesowy organizowany dla studentów. Innowacyjny projekt, C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week, powstał we współpracy z firmą SAXION Enschede z Holandii oraz firmą C&C Partners.
W wydarzeniu C&C Partners ERASMUS+ Business Project udział wzięło 18 studentów (9 z Enschede, 9 z Leszna), którzy zostali podzieleni na 3 zespoły: czerwony, biały, niebieski. Użycie takich kolorów nie jest przypadkowe, gdyż symbolizują one kolory występujące we flagach narodowych Holandii i Polski. Każdy zespół składał się z 6 osób (3 Polaków i 3 Holendrów), którzy komunikowali się jedynie w języku angielskim. Dzięki temu studenci PWSZ w Lesznie mieli okazję podnieść swoje umiejętności komunikacyjne i językowe. Najważniejszym celem C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week był rozwój kompetencji miękkich u studentów, ze szczególnym uwzględnieniem pracy zespołowej w międzynarodowym środowisku. Podczas tygodnia biznesowego studenci byli zobowiązani do przygotowania projektu wprowadzenia na rynek nowej grupy produktów lub usług dla firmy C&C Partners. Dzięki temu uczestnicy mieli okazję w praktyce sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w analizie realnych modeli biznesowych.
pwszleszno1C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week obejmował:
  • dzień 1: program integrujący członków poszczególnych zespołów, prezentacja uczelni i jej oferty edukacyjnej, prezentacja możliwości wymiany w ramach Programu Erasmus+, wykłady teoretyczne dotyczące metod szacowania wielkości rynku docelowego, jak i budowy kanałów dystrybucyjnych.
  • dzień 2: warsztaty i prezentacja zadania biznesowego dla studentów w siedzibie strategicznego partnera C&C Partners, warsztaty dla studentów dotyczące efektywnej pracy projektowej oraz wieczór międzynarodowy, podczas którego studenci muszą przedstawić informacje dotyczące swojego kraju.
  • dzień 3: praca projektowa w grupach pod okiem wykładowców.
  • dzień 4: konsultacje kapitanów poszczególnych zespołów w siedzibie strategicznego partnera, kontynuacja pracy projektowej w grupach oraz prezentacja rezultatów przed gronem wykładowców.
  • dzień 5: prezentacja i obrona przedstawionych tez przed specjalistami i członkami Zarządu C&C Partners, wspólny obiad będący podsumowaniem projektu.
pwszleszno2C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week idealnie wpisuje się w założenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie przekształcenia polskich uczelni w elastyczne organizacje, będące partnerem dla podmiotów biznesowych w ich projektach rozwojowych. Wybór strategicznego partnera nie był przypadkowy, gdyż firma C&C Partners jest częścią holenderskiego holdingu TKH Group z siedzibą w Haaksbergen. Z drugiej strony C&C Partners jest ważnym partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w zakresie studiów dualnych, łączących studia z pracą w przedsiębiorstwie.
pwszleszno3
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->