Ile zarabiają poznańscy absolwenci?Według zestawienia Sedlak&Sedlak na najwyższe zarobki w województwie wielkopolskim, tuż po zakończeniu studiów, mogą liczyć osoby, które ukończyły Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu należą do najlepiej zarabiających pracowników z dyplomem poznańskiej uczelni wyższej. W raporcie opracowanym przez Sedlak&Sedlak zarobki absolwentów UEP plasują się na ósmym miejscu w ogólnym zestawieniu oraz na drugim miejsce wśród uczelni o profilu ekonomicznym w Polsce.

W 2016 r. połowa z absolwentów UEP zarabiała w przedziale od 3700 do 8000 zł brutto. Mediana wynagrodzeń pracowników z dyplomem UEP wyniosła w minionym roku 5478 zł brutto – to zdecydowanie wyższa kwota w porównaniu do mediany ogólnych wynagrodzeń w Polsce, która według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w 2016 r. wyniosła 3900 zł brutto.

Na dziewiątym miejscu w zestawieniu znaleźli się absolwenci Politechniki Poznańskiej, których mediana zarobków w minionym roku wyniosła 5400 zł brutto. Mediana zarobków absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyniosła 4200 zł brutto.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->