WSL logoPod koniec marca w siedzibie Wyższej Szkole Logistyki odbyła uroczysta Gala wręczenia nagród dla zwycięzców tegorocznej, już dziewiątej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Pierwszym młodym logistykiem w Polsce został Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie, który najlepiej poradził sobie z pytaniami i zadaniami podczas ostatniego etapu konkursu.


Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku. Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów. Dlaczego coraz więcej chętnych bierze udział w zmaganiach? Powodem wcale nie jest chęć zdobycia nagród, a przede wszystkim szansa na zdobycie indeksu oraz istotnych kwalifikacji. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Na Gali wręczenia nagród byli obecni zwycięzcy poprzednich edycji logistycznego konkursu, którzy opowiedzieli o tym, jak zwycięstwo wpłynęło na ich dalszy rozwój oraz karierę. Szczepan Górtowski, finalista II edycji, pracuje obecnie na stanowisku Specjalisty ds. Prognoz i Analiz w przedsiębiorstwie Żabka Polska, natomiast Artur Rona, laureat III OOL, jest Specjalistą ds. Logistyki w firmie Nagel Polska.
OOL 1.131 marca nadszedł moment, na który z niecierpliwością oczekiwali wszyscy finaliści IX Olimpiady – w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród. W obecności sponsorów – przedstawicieli wiodących przedsiębiorstw logistycznych, władz i wykładowców Wyższej Szkoły Logistyki, przedstawicieli Instytutu Logistyki i Magazynowania, Fundacji GS1 Polska oraz mediów branżowych i edukacyjnych ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju. Emocje towarzyszące finalistom były ogromne, tym bardziej, że dwudziestu z nich do ostatniej chwili nie wiedziało, które miejsca zajęli. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W 9. Olimpiadzie udział wzięło aż 7806 uczestników. Eliminacje na poziomie szkolnym odbyły się w 316 placówkach z całej Polski. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 712, a do ścisłego finału ogólnopolskiego dostało się 60 najzdolniejszych uczniów. Poziom tegorocznych zadań, jak i forma sama forma zadań wyłoniła najlepiej przygotowanych młodych logistyków.
Gala OOL 2.2W tym roku najlepszym logistykiem został Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie. W nagrodę otrzymał m. in. symboliczny indeks oraz zwolnienie z opłat za studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki, zaświadczenie o zwolnieniu z części pisemnej egzaminu zawodowego, laptopa, zestaw SITA i komputerowy kurs językowy, płatne praktyki w firmie Kuehne + Nagel lub karnet edukacyjny na wybrane szkolenie, książki i inne upominki. Laureat przyznał, że zainteresowanie logistyką było u niego wyłącznie kwestią przypadku. Przyszłość planował związać z ekonomią, jednak w szkole, do której aplikował, nie utworzono klasy o profilu ekonomicznym - tak Kewin trafił do klasy logistycznej. 2. miejsce w IX edycji zajął Kacper Potocki z Sokołowa Podlaskiego. Najlepszą trójkę zamyka Paweł Słoński z Wołomina. Najlepszą szkołą IX edycji został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie – aż pięcioro uczniów z tej szkoły znalazło się w tegorocznym finale, w tym troje w najlepszej dwudziestce.

Więcej o studiach na Wyższej Szkole Logistyki znajdziesz tutaj. Więcej o studiach na Wyższej Szkole Logistyki znajdziesz tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->