Studenci UAM zwyciężyli w europejskim finale GOMCStworzona przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kampania e-marketingowa sklepu z elektroniką przyniosła im zwycięstwo w europejskim finale Google Online Marketing Challenge 2017. Kolejne dwa zespołu z UAM uplasowały się w w finałowym Top 5 i półfinałowym Top 15. W Top 15 Europy znalazły się ponadto trzy zespoły ze Szkoły Głównej Handlowej.

Studenci UAM pokonali ponad tysiąc zespołów z Europy oraz ponad 2,6 tys. zespołów w rankingu globalnym, w którym znalazły się zespoły z 65 krajów. W tegorocznej edycji Google Online Marketing Challenge wzięło udział ponad 12 tys. studentów z całego świata.

Kapitanem zwycięskiego zespołu był Michał Paszyn. Oprócz niego, w zespole znaleźli się Marek Buliński (wice kapitan), Damian Koniuszy, Kamila Malanowicz, Kamil Poturalski i Aneta Disterheft.

W składzie zespołu, który uplasował się w Top5 znaleźli się: Dawid Śliwiński (kapitan), Mateusz Halicki (wice), Iwona Piastanowicz, Anna Zadroga, Anna Topczewska i Tomasz Sikorski.

W zespole Top 15 Europy znaleźli się: Paweł Prot (kapitan), Cherie Kuo, Clara Alvarez Guillen.

W Top 15 Europy GOMC 2017 znalazły się jeszcze trzy zespoły dra Tymoteusza Doligalskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jak podkreśla opiekun naukowy zwycięzców - dr Wojciech Czart, tegoroczny sukces jest szczególnie wart odnotowania z uwagi na znaczny wzrost wymagań w porównaniu do poprzednich edycji konkursu. W minionych latach oceniano efektywność wykorzystania reklam tekstowych. Tymczasem w tegorocznej edycji konkursu uczestnicy oceniani byli pod kątem wykorzystania prawie pełnej funkcjonalności platformy reklamowej Google'a AdWords. Ich zadaniem było m.in. przygotowanie i optymalizacja reklam responsywnych, rozszerzonych reklam tekstowych, graficznych, wideo, produktów, lightbox, Gmail i aplikacji mobilnych. Uczestnicy musieli więc wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie grafiki, wideo oraz budowania aplikacji mobilnych.

Uczestnicy zajęć prowadzonych przez dra Czarta już dziewiąty rok z rzędu odnoszą sukcesy w GOMC. Oprócz tegorocznego zwycięstwa w Europie, od 2009 r. aż sześć prowadzonych przez niego zespołów znalazło się w finałowym Top 5 Europy, a 10 w półfinale (od 2011 r. jest on definiowany jako Top 15 Europy).

Europejscy zwycięzcy wraz z opiekunem wezmą udział w GOMC Europe AdWords Business Winner Summit w europejskiej centrali Google w Dublinie.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w PoznaniuŹródło: PAP - Nauka w Polsce
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->