politechnika poznanska logoNajlepsi badacze, wynalazcy, odkrywcy! To oni już 29 września odwiedzą Politechnikę Poznańską w ramach kolejnej edycji Nocy Naukowców, organizowanej w Poznaniu. Zaproszą zainteresowanych do swoich laboratoriów i pracowni, byście na własne oczy mogli się przekonać jak fascynującą mają pracę. Na uczestników czekają wspólne eksperymenty, budowa modelu robota, konstruowanie baterii, budowanie samochodów czy zwiedzanie wirtualnej fabryki.

Dlaczego warto wziąć udział?

Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Tej nocy naukowcy europejskich miast odchodzą od swoich poważnych projektów, by bawić się z publicznością i stworzyć obraz naukowca nowej ery. Najważniejszym celem imprezy jest zmiana wizerunku naukowca i zachęcenie młodzieży do podejmowania kariery naukowej, a także zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań, a wszystko to w atmosferze zabawy. Kto może wziąć udział w imprezie? Zarówno całe rodziny, jak i grupy szkolne, to impreza bez ograniczeń wiekowych. Z roku na rok zainteresowanie imprezą wzrasta, w 2016 r. poznańskie uczelnie odwiedziło około 50 tysięcy osób (z tego prawie 30 tysięcy odwiedziło Politechnikę Poznańską).

Jak się zarejestrować?

W tym roku rejestracja na wybrane wydarzenia Nocy Naukowców zmienia formułę! 11 września zainteresowani będą mogli rejestrować na stronie internetowej wydarzenia i wybierać konkretne wydarzenia, pokazy, spotkania. Następna ważna data to 20 września 2017 r., godz. 12:00 - to wtedy uruchomimy kolejkę! O zdobyciu biletów będzie już decydować moment, w którym ustawicie się w wirtualnej kolejce! Im szybciej ustawicie się w kolejce, tym większa szansa na otrzymanie biletów. Obowiązuje zasada 'kto pierwszy ten lepszy'! Jeżeli nie uda Wam się otrzymać wszystkich biletów, będziecie mieć kolejną szansę, w drugiej turze! Od 22 września do 24 września 2017 r. będziecie mogli wybrać inne wydarzenia na swoich kontach, a dnia 26 września 2017 r. o godz. 12:00 zalogujcie się na swoje konta i ponownie ustawcie się w kolejce. Obowiązuje ta sama zasada jak wcześniej - 'kto pierwszy ten lepszy'!

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->