WSL logoUczestnicy X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej przystąpili do drugiego etapu etapu zmagań. Tym razem mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru, którego pytania dotyczyły spedycji krajowej i międzynarodowej, zagadnień logistycznych oraz transportu. Do testu przystąpiło 500 uczniów z całej Polski, którzy zostali wyłonieni spośród prawie 9 tysiąca zainteresowanych.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Niektórzy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu, nie dojechali niestety do wyznaczonych okręgów. Dotyczy to uczniów z suwalskich szkół, którym nie udało się dojechać przez obfite opady śniegi. Zwycięstwo w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to nie tylko szansa na cenne nagrody rzeczowe, ale również możliwość bezpłatnego studiowania w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
IMG 20171201 111807 5Drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbył się w dziesięciu miejscowościach na terenie całego kraju – w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łukowie, Łodzi, Krakowie, Słupsku, Gliwicach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Olsztynie. Elżbieta Stużyńska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie oceniła tegoroczne pytania na znacznie trudniejsze niż te, które pojawiły się na 9. Edycji Olimpiady. Wśród podchodzących do testu byli uczniowie, którzy próbowali swoich sił już po raz drugi lub trzeci.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->