student  wynalazcaPodobnie jak w poprzednich latach, i w tym roku rusza w Poznaniu program MENTOR organizowany przez ESN UAM. Jeśli chcecie zawrzeć nowe znajomości, podszlifować język obcy, a przede wszystkim pomóc innych studentom, to jest to program dla Was! Na czym polega MENTOR i do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?
Co zyskujesz?

Program MENTOR został przygotowany z myślą o uczestnikach programu Erasmus+, którzy przyjeżdżając na wymianę do Polski, potrzebują na początku swojej przygody pomocy w załatwieniu formalności czy znalezieniu mieszkania. Dlatego ESN UAM wychodzi naprzeciw przyjezdnym i otwiera możliwości dla poznańskich studentów. Zgłaszając się do programu MENTOR, pomagasz innym, zawierasz znajomości i poprawisz swój język obcy. Zgłoszenie można przysyłać za pośrednictwem organizacji do końca miesiąca, tj. do 31 sierpnia. W formularzu określasz, w ilu językach obcych możesz prowadzić swobodną komunikację oraz inne podajesz dodatkowe informacje. Przydzielenie opiekuna następuje na początku października, kiedy uczestnicy programu przyjeżdżają do Poznania. Udział w programie mogą wziąć udział nietylko studenci UIniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ale też studenci innych uczelni, w tym uczelni prywatnych.

Biorąc udział w programie zostajesz mentorem Erasmusa z innego kraju. W zamian za pomoc w znalezieniu mieszkania lub miejsca w akademiku, załatwienie wszelkich formalności związanych z:
  • zameldowaniem się na pobyt czasowy w Urzędzie Miasta,
  • pomoc w założeniu karty PEKA,
  • oprowadzenie po Poznaniu.
W zamian za zyskujesz możliwość podszlifowania języka obcego oraz zawarcia ciekawej znajomości z osobami z różnych stron świata. Organizator umożliwia również uczestnikom udział w wycieczkach, imprezach i innych wydarzeniach organizowanych ESN. Program MENTOR jest organizowany na wielu uczelniach wyższych w całej Polsce! Jeśli jesteś z innego miasta, a program Cię zainteresował – sprawdź, czy w Twoim mieście organizowane jest takie wydarzenie!
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->