politechnika poznanska logoW lipcu do Politechniki Poznańskiej zawitała 19-osobowa grupa studentów z Guilin University of Technology w Chinach. Podczas szkoły letniej studenci z Chin mieli okazję do zapoznania się ofertą edukacyjną Politechniki Poznańskiej, a także zapleczem laboratoryjnym.

W dniach od 8 do 22 lipca 2017 r., w ramach szkoły letniej, Politechnika Poznańska gości z dwojgiem nauczycieli z Guilin University of Technology w Chinach. Studenci chińscy realizują w swojej uczelni studia magisterskie w takich dziedzinach jak: architektura, budownictwo, budowa maszyn i zarządzanie, maszyny robocze i transport, technologia chemiczna, zarządzanie. Program tegorocznej szkoły letniej został tak skonstruowany, aby studenci mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, a także skorzystać z zaplecza laboratoryjnego. W ramach spotkań na Wydziałach zaplanowane są również wykłady. W programie znalazły się także:
  • lekcje zorganizowane przez Centrum Języków i Komunikacji „Wprowadzenie do kultury polskiej” oraz lekcja j. polskiego, warsztaty międzykulturowe,
  • zwiedzanie Biblioteki Technicznej
  • spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Poznania.
img 6904Oprócz części dydaktycznej, studenci mają okazję poznać i zwiedzić stolicę Wielkopolski. Każdego dnia uczestnicy szkoły letniej odwiedzają najciekawsze zakątki Poznania. Wizyta studentów chińskich jest następstwem ustaleń poczynionych podczas wizyty delegacji Guilin University of Technology w listopadzie 2016 r. Strona chińska zaznaczyła wówczas, że jest zainteresowana exchange programme oraz summer school oraz joint degree programme i prowadzeniem wspólnych badań naukowych.


Więcej informacji o Politechnice Poznańskiej znajdziesz tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->